هجده درصد تشخیص اشتباه برای بیماران مبتلا به MS گزارش شد

بر طبق بررسی محققان مراکز معتبر امریکا؛

هجده درصد تشخیص اشتباه برای بیماران مبتلا به MS گزارش شد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از مدیکال پرس، یک مطالعه اخیر که توسط مراکز معتبر امریکا انجام شده است، نشان می دهد که نزدیک به 18 درصد از بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس (MS) قبل از مراجعه به دو مرکز اصلی پزشکی لس آنجلس برای درمان، بیماری آنها با بیماری خودایمنی اشتباه گرفته شده است.

  مطالعه گذشته نگر، به سرپرستی محققان، مروا کایزی و نانسی سیکوته، رئیس موقت نورولوژي و مدير مرکز مولتيپل اسکلروز Cedars-Sinai  و مرکز عصبی ایمونولوژِی و ساير محققان دانشگاه UCLA و دانشگاه ورمونت انجام گرفته است، در این مطالعه موردی 241 بیمار که توسط پزشکان دیگر تشخیص داده شده بودند، و بعد طی یک سال به بیمارستان Cedars-Sinai یا UCLA مراجعه کردند، را مورد بررسی قرار دادند.

محققان به دنبال تعیین میزان تشخیص چندین بیمار مبتلا به MS بودند و ویژگی های مشترک را در میان کسانی که به اشتباه تشخیص داده بودند شناسایی کردند.

"تشخیصMS  نیازمند مهارت است. هم نشانه ها و هم نتایج آزمایش های MRI می تواند با سایر شرایط سکته مغزی، میگرن و کمبود ویتامین B12 شبیه باشد." "شما باید هر گونه تشخیص های دیگر را رد کنید، و این یک علم کامل نیست."

محققان دریافتند که بسیاری از بیماران که به مراکز پزشکی با تشخیص قبلی MS مراجعه کرده بودند معیارهای این تشخیص برای آنها برآورده نشده است. بیماران قبل از دریافت یک تشخیص صحیح به طور متوسط 4 سال برای MS تحت درمان قرار گرفته بودند.

سیکوته می گوید: "هنگامی که یک بیمار را مانند آنها می بینیم، حتی اگر با یک تشخیص درست به ما مراجعه کند، ما از ابتدا شروع می کنیم."

شایع ترین تشخیص صحیح میگرن (16 درصد) بود و به دنبال آن سندروم رادیولوژیک تفکیک شده بود، وضعیتی که بیماران علائم MS را تجربه نکرده اند، حتی اگر آزمایشات تصویربرداری آنها مشابه بیماران MS باشد. دیگر تشخیص های درست شامل اسپوندیلوپاتی (اختلال مهره ها) و نوروپاتی (آسیب عصبی) است.

در میان کسانی که به اشتباه تشخیص داده شده بودند، 72 درصد درمانهای MS تجویز شده بودند. چهل و هشت درصد از این بیماران درمان هایی دریافت کردند که خطر شناخته شده ای از لوکو آنسفالوپاتی مولتی فوکال پیشرونده را ایجاد می کنند، که یک بیماری جدی در ماده سفید مغز، ناشی از عفونت ویروسی است.

" کایسی می گوید: بیمارانی را دیده ام که رنج عوارض جانبی دارویی که مبتلا به آن بیماری نیستند را تحمل می کنند " "در همین حال، آنها برای آنچه که مبتلا بودند درمان نمی شدند. بیمار از لحاظ پزشکی، روانی، و مالی هزینه عظیمی دارد."

محققان تخمین زده اند که درمان های غیر ضروری شناسایی شده تنها در این تحقیق 10 میلیون دلار هزینه دارد.

محققان امیدوارند نتایج این مطالعه که در شماره ماه مه مجله مولتیپل اسکلروزیس و اختلالات مربوط به آن منتشر  می شود، همراه با تحقیق اخیر در زمینه بیومارکرهای جدید و تکنیک های تصویربرداری بهبود یافته، برای بهبود روش های تشخیصی و کمک به جلوگیری از تشخیص اشتباه بیماری MS مفید باشد.

کمک مالی برای این تحقیق جدید شامل 60،000 دلار است که توسط Cedars-Sinai Precision Health، و با مشارکت دانشمندان، پزشکان و صنعت پیشرفت پزشکی، پرداخت شده است.

کاسیی اظهار امیدواری کرده است که این مطالعات موجب دسترسی بهتر برای درمان بیماران مبتلا به این بیماری شود. وی تاکید می کند: "اولین قدمی که در اینجا انجام دادیم این است که مشکل را شناسایی کنیم، بنابراین اکنون ما در زمینه راه حل های بالقوه کار می کنیم."

این مطالعه به صورت آنلاین در دسترس است و نسخه چاپی آن در مجله مولتیپل اسکلروز و اختلالات مرتبط منتشر خواهد شد.

بسیج علمی

بسیج علمی اصفهان

نظر شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

  • ایران - اصفهان - خیابان کمال اسماعیل - کوچه شهید حسینی(4) - ساختمان نیکان
  • 32220835 - 031
  • 32220835 - 031
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تصاویر خبری سازمان

ارسال پیام به سازمان

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.
Captcha
Top
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن