فرانسه و کانادا ممنوعیت استفاده از ایمپلنت های سینه را اعلام کردند

بعنوان یک اقدام احتیاطی؛

فرانسه و کانادا ممنوعیت استفاده از ایمپلنت های سینه را اعلام کردند

فرانسه روز پنج شنبه اولین کشوری بود که ممنوعیت یک نوع ایمپلنت پستان را که با شکل نادرسرطان مرتبط است، اعلام کرد، همچنین کانادا روز پنج شنبه اعلام کرد قصد دارد به زودی فروش آن را در این کشور متوقف کند.این ممنوعیت نوع خاصی از ایمپلنت با سطح بافت یا پوشش پلی اورتان را شامل می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از مدیکال پرس، فرانسه روز پنج شنبه اولین کشوری بود که ممنوعیت یک نوع ایمپلنت پستان را که با شکل نادرسرطان مرتبط است، اعلام کرد، همچنین کانادا روز پنج شنبه اعلام کرد قصد دارد به زودی فروش آن را در این کشور متوقف کند.

فرانسه روز پنج شنبه اولین کشور بود که ممنوعیت یک نوع ایمپلنت پستان را که با شکل نادرسرطان مرتبط است، اعلام کرد. این ممنوعیت نوع خاصی از ایمپلنت با سطح بافت یا پوشش پلی اورتان را شامل می شود.

آژانس ملی دارو و محصولات بهداشتی (ANSM) ) گفته است که این ممنوعیت یک اقدام "اقدام احتیاطی" و با توجه به "خطر نادر اما جدی" که توسط ایمپلنت ها، لنفوم سلول بزرگ انعطاف پذیر BIA-ALCL ))، یک نوع نادر از سرطان است که به سیستم ایمنی حمله می کند به وجود آمده است.

 تعداد 400 تا 500 هزار زن فرانسوی ایمپلنت دریافت کرده اند و از این تعداد حدود 70 هزار زن از دریافت کننده ایمپلنتهایی هستند که استفاده از آن در حال حاضر ممنوع شده است، اما آژانس ملی دارو و محصولات بهداشتی توصیه نمیکند که اینها جراحی انجام داده و آن را حذف کنند.

ایمپلنت سیلیکون در بهبود پستان یا برای اهداف بازسازی پس از یک ماستکتومی برای سرطان پستان استفاده می شود. آنها می توانند صاف، بافت یا پوشش داده شده در پلی اورتان باشند.

ایمپلنتهای بافتی که برای پوشاندن بافت پستان طراحی شده اند، برای جلوگیری از لغزش در موقعیت، در فرانسه رایج ترین هستند.

اداره غذا و دارو در ایالات متحده، با بیان این که مدلهای صاف آن بیشتر محبوب هستند، در ماه گذشته جلسات دادرسی دو روزه ای درباره خطرات ناشی از ایمپلنتها برگزار کرد.
آژانس، در ماه فوریه به ارائه کنندگان مراقبت های بهداشتی بطور مکتوب در رابطه با ارتباط بین ایمپلنت و BIA-ALCL هشدار داد، و به خبرگزاری فرانسه گفت تصمیم "در هفته های آینده" اعلام می شود.
ANSM گفته است که افزایش قابل توجهی در موارد لنفوم سلول بزرگ انعکاسی مرتبط با پوشیدن ایمپلنت های سینه از سال 2011 مشاهده شده است.
ANSM اعلام کرد که 59 مورد از سرطان را در میان اعضای ایمپلنت فرانسه ثبت کرده که سه نفراز آنها فوت کرده اند.

"بیشتر ایمپلنت بافت و خشن تر دارای خطر BIA-ALCL است."

تیری توماس، معاون مدیر عامل دستگاه های بهداشتی، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: "ما هیچ توضیحی علمی برای توسعه ALCL نداریم، همه ما مشاهدات داریم."

طبق گزارش FDA، از 457 مورد BIA-ALCL که در اواخر سپتامبر 2018 در ایالات متحده آمریکا ثبت شده اند، حداقل 310 نفر بعنوان پوشنده های ایمپلنت بافت بوده اند.

کانادا، 22 مورد تایید شده و 22 مورد مشکوک دیگر BIA-ALCL را نیز بررسی می کند، همچنین اتحادیه اروپا، ایمنی آنها را بررسی می کند، چندین مقام ملی سلامتی، یک گروه کاری برای تبادل اطلاعات را تشکیل داده اند.

مرد در رسوایی ایمپلنت میمیرد

برخی مطالعات نشان می دهد که التهاب ایجاد شده توسط ایمپلنت بافتی در برابر بافت پستان باعث ایجاد BIA-ALCL می شود.

این ممنوعیت چندین مدل از Allergan تولید کننده آمریکایی را که قبلا در ماه دسامبر از فروش خارج شده بود و همچنین مدل های مشابهی از Arion and Sebbin فرانسه، Nagor و Eurosilicone انگلیس و Polytech آلمان، را دربر می گیرد.

تعدادی از اعضای ایمپلنت قبلا اقدام قانونی علیه آلرگان را آغاز کرده اند و متهم به "عمدا به خطر انداختن زندگی دیگران" کرده اند.

رییس انجمن جراحی پلاستیک و زیبایی فرانسه، سباستین گارسون، می گوید که این حرکت "برای کارکنان پزشکی پیچیده می شود"، چرا که مدل های ایمپلنت کمتری برای ارائه بیماران دارند.

فرانسه در سال 2010 متوجه شد که سازنده یک برند معتبر از ایمپلنتها، ژل سیلیکون ارزان قیمت صنعتی را در اختیار داشت، این خطرناک تراز مصرف کنندگان سیلیکون پزشکی بود.

دولت فرانسه توصیه کرده است که زنان ایمپلنت را حذف کنند.

ژان کلود ماس، بنیانگذار پلی Implant Prothese (PIP)، آن طور که وکیلش گفته است در روز پنجشنبه در سن 79 سالگی جان خود را از دست داد.

وی به دلیل تقلب به چهار سال حبس محکوم شد اما بعد از گذشت هشت ماه در بازداشت پیش از محاکمه در سال 2012 آزاد و هرگز در زندان به سر نمی برد.

PIP تعطیل شد.

کانادا روز پنج شنبه اعلام کرد قصد دارد به زودی فروش نوعی از ایمپلنت پستان را که به شکل نادری از سرطان مرتبط است را در این کشور متوقف کند.

این اعلامیه بعد از آن که فرانسه ممنوعیت انواع ایمپلنت ها با یک سطح بافت یا پوشش پلی اورتان را ممنوع کرد، و پس از این که اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در ماه گذشته، جلسات دادرسی دو روزه ای در مورد خطرات آنها برگزار کرد منتشر شد.

بهداشت کانادا گفته است که این اقدام "اقدام احتیاطی" پس از یک بررسی ایمنی با توجه به لغزش در موارد لنفوم سلول بزرگ انعطاف پذیر (BIA-ALCL) یک نوع نادر از سرطان که به سیستم ایمنی بدن حمله می کند و با ایمپلنت مرتبط است، می باشد.

طبق گزارش  FDA، این سازمان 28 مورد در کانادا را از 457 مورد در سراسر جهان ثبت کرده است.

تنها توزیع کننده ایمپلنت بافت در این کشور، تولید کننده آلرگان، تولید کننده ایالات متحده، 15 روز برای ارائه شواهد جدید برای حمایت از استفاده مداوم خود فرصت دارد. در غیر این صورت، مجوزهای آن به حالت تعلیق در خواهد آمد و "این محصول دیگر مجاز به فروش در کانادا نخواهد بود."

کانادا اعلام کرده است که ایمپلنت های پوشش داده شده پلی اورتان در این کشور فروخته نمی شود.

 بسیج علمی

بسیج علمی اصفهان

نظر شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

  • ایران - اصفهان - خیابان کمال اسماعیل - کوچه شهید حسینی(4) - ساختمان نیکان
  • 32220835 - 031
  • 32220835 - 031
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تصاویر خبری سازمان

ارسال پیام به سازمان

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.
Captcha
Top
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن