ایجاد شبکه‌ها و ائتلاف‌ها دو منبع مهم برای نوآوری هستند

استاندار اصفهان گفت؛

ایجاد شبکه‌ها و ائتلاف‌ها دو منبع مهم برای نوآوری هستند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، استاندار اصفهان با حضور در دوازدهمین جشن پایان دوره مراکز رشد و تقدیر از واحدهای فناور برتر شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، اظهار داشت: ایجاد شبکه‌ها و ائتلاف‌ها دو منبع مهم برای نوآوری هستند.

دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان، اظهار داشت: اصفهان کلان شهری است که توسعه نامتوازن آن در این چندساله بعد از انقلاب مسائل و مشکلاتی در آن به وجود آورده است.

استاندار اصفهان افزود: جمعیت استان در این سالها رشد بیش از ۱۵ تا ۲۰ برابری  داشته است، و معتقدم وجود صنایع مادر، دانشگاههای معتبر، مناطق وسیع کشاورزی و جاذبه‌های توریستی فراوانی که در اصفهان وجود دارد  آن را به یکی از قطب‌های بزرگ اقتصادی کشور تبدیل کرده است.

رضایی گفت: مجاورت این شهر با شهرک علمی تحقیقاتی با این قطب علمی-اقتصادی کشور، موقعیت ممتازی برای همه شرکت‌ها و واحدهای مستقر در این شهرک برای توسعه فعالیتهای اقتصادی و ایجاد ارتباط مناسب با دانشگاهها مختلف منطقه و صنایع مستقر در استان به وجود آورده است.

وی با ابراز خرسندی از  حضور در جمع سه قشر دانشگاهیان، فناوران و مدیران شرکتهای دانش بنیان، ادامه داد: برای این حضور اهمیت خاصی قائل است و این همدلی و همکاری و تعامل اقشار مختلف جامعه  قطعا و حتما زمینه های توسعه روز افزون، پایدار و همگون برای استان ایجاد کرده است.

استاندار اصفهان گفت: سه عامل مکان جغرافیایی، قوانین دولتی و وجود دانشگاه، بیشترین تاثیر را بر میزان موفقیتهای شهرک‌های علمی و تحقیقاتی داشته اند، بی تردید هم جواری آن با دانشگاه بزرگ صنعتی اصفهان و همچنین دیگر صنایع مادر استان نشان از افق گسترده قانون گذاران این شهرک بوده است.

 وی با گرامی داشت یاد و خاطره مرحوم دکتر سروش علیمرادی، ادامه داد: یکی از وظایف شهرکهای علمی تحقیقاتی حمایت از شرکت های نوپا، رشد و توسعه و ارزیابی مستمر آنها است.

رضایی با بیان این که نوآوران و کارآفرینان زیادی در استان وجود دارند که  نمی‌دانند محصول خود را چگونه عرضه کنند و یا چگونه ایده خود را به محصول تبدیل کنند، تاکید کرد:باید به جوان و جوانان و به فکرهای خلاقانه آنها احترام بگذاریم.

 وی ادامه داد: باید زمینه هایی اجرایی برای به محصول رساندن ایده و محصول مناسب،کشف ایده و حمایت و برداشتن موانع تجاری سازی ایده ها فراهم کنیم، و اینها یکی از وظایف شهرکهای علمی و تحقیقاتی است که شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان هم در این رابطه موفق بوده است.

استاندار اصفهان، با بیان این که جهان امروز بر پایه دانش و اساس رقابت‌های سازمانی شکل گرفته و دانش لازم برای تحقیقات مدرن امروز ضروری است، تاکید کرد: در اقتصاد دانش محور این امکان وجود ندارد که حتی یک واحد به تنهایی در این رقابت سازمانی و رقابت جهانی بتواند کارایی لازم را داشته باشد.

وی ادامه داد: ایجاد شبکه‌ها و ائتلاف‌ها دو منبع مهم برای نوآوری هستند و همین شبکه ها هستند که قادرند جریان دانش را در بین شبکه ها ساری و جاری سازند، و این مهم بر عهده شهرکهای علمی تحقیقاتی است

رضایی با یادآوری این که قریب دو دهه پیش است که شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان بعنوان یک سازمان مستقل با هدف توسعه مبتنی بردانایی از طریق مراکز رشد و پارکهای علمی در اصفهان شکل گرفت، اظهار داشت: این سازمان بعنوان اولین سازمان موسس مراکز و پارکهای علم و فناوری بوده و با توجه به شرایط اقتصادی فعلی و تحریم های ظالمانه و ناجوانمردانه‌ای که در کشور وجود دارد، بایستی تلاش بیشتری برای ایجاد بستری مناسب تر داشته باشد.

استاندار اصفهان، بر تلاش بیشتر شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان برای توسعه فعالیتهای شرکتهای دانش بنیان، فراهم کردن زمینه های تجاری سازی دستاوردهای و جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی تاکید کرد و برای حمایت آنها هم اعلام آمادگی کرد.

 وی با بیان این که اشاعه فرهنگ و سازماندهی فعالیتهای جمعی مختلف باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، گفت: دستیابی به آخرین اطلاعات و دانش و فناوری هم یکی از موارد دیگری است که در پرتو هماهنگی های بین دانشگاه و کارآفرینان صورت می گیرد.

استاندار اصفهان، با اشاره به جهت دادن موثر جامعه علمی به سوی تحقیق در رشته های مورد نیاز،بر ایجاد فضای مناسب علمی و پژوهشی  برای جذب دانشمندان و متخصصان داخل و خارج کشور تاکید کرد.   

رضایی با بیان اینکه متاسفانه در دانشگاه‌ها تحقیقات زیادی در قالب پایان‌نامه و مقالات انجام می‌شود ،بیان کرد: نتایج این تحقیقات باید به صنعت راه پیدا کنند.

استاندار اصفهان  اظهار داشت: معتقدم در شرایط کنونی عوامل بازدارنده، نسبت به عوامل پیش‌برنده سبقه بیشتری دارند و باید با تلاش و همکاری، پیش برنده‌ها را تقویت کرده و راهبردهای لازم را برای حل معضلات و فائق آمدن بر عوامل بازدارنده به‌کار بست.

وی گفت: امیدوارم با درک عمیق از مسیر دشواری که در پیش داریم این شهرک بتواند راهبردهای لازم برای حل مسائل استان را ارائه دهد چرا که حل مسائل استان بدون همکاری سه ضلع دانشگاه، صنعت و دولت امکان پذیر نخواهد بود.

 از دیگر برنامه های دوازدهمین جشن پایان دوره مراکز رشد و تقدیر از واحدهای فناور برتر شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، امضای تفاهم نامه‌ای میان سازمان نظامی صنفی استان و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان بود، همچنین از شرکت‌های فن‌آوری که از شهریور سال ۱۳۹۶ تا شهریور سال جاری رشد چشمگیری داشتند، تقدیر به عمل آمد، علاوه بر این از صدا و سیمای مرکز استان و شرکت توزیع برق بعنوان دو سازمان همیار شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان تقدیر شد.

بسیج علمی

بسیج علمی اصفهان

50 نمایش ها
sazman

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نظر شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

  • ایران - اصفهان - خیابان کمال اسماعیل - کوچه شهید حسینی(4) - ساختمان نیکان
  • 32220835 - 031
  • 32220835 - 031
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تصاویر خبری سازمان

ارسال پیام به سازمان

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.
Captcha
Top
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن