طبق اصل ۴۵ قانون اساسی رودخانه ها و دریاها جز انفال و در اختیار حکومت اسلامی هستند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

طبق اصل ۴۵ قانون اساسی رودخانه ها و دریاها جز انفال و در اختیار حکومت اسلامی هستند/ حق آبه کشاورزان شرق اصفهان انفال نیست

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان؛ حیدر علی عابدی، نمایند مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با حضور در همایش بزرگداشت مقام مهندس که توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزار شده بود، با اذعان به این که طبق اصل 45 قانون اساسی، رودخانه ها و دریاها جز انفال و در اختیار حکومت اسلامی هستند، تاکید کرد: حق آبه کشاورزان شرق اصفهان انفال نیست.  

حیدرعلی عابدی نماینده  مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی،  در این همایش با بیان این که امیدوارم نقش سازنده شما مهندسان کشاورزی در تمام  ابعاد بارز تر و شاخص تر نمود پیدا کند، افزود: بخصوص در این موقعیت خاص کشور که متاسفانه متحمل صدمات زیادی می شویم، دلیل این دشمنی ها هم چیزی نیست جز این که می خواهیم استقلال خودمان را حفظ کنیم.  

وی ادامه داد: تلاش می کنیم به خود باوری و توانمندی برسیم و در این زمینه دشمنان برای توقف توسعه هر روز برنامه و دسیسه ای طراحی می کنند، وانمود هم می کنند که علت همه مشکلات هم خود ما هستیم .

نماینده  مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: با نگاهی به گذشته می بینیم  زمانی که همه کشورها درگیر جنگ جهانی دوم بودند، ایران هم با مشکل قحطی و اشغال و دیگر مسائل روبرو شده بود، در همان زمان در دانشگاههای امریکا تئوری رفا اجتماعی طراحی می کردند.

 عابدی خاطرنشان کرد: امریکا  برای خودش شرایطی فراهم کرده و با دخالت در کشورهای دیگر توانست همیشه این موقعیت را فراهم کند که از مشکلات جنگ دور بماند.

وی با اشاره به حضور امریکا در خاورمیانه، به هم زدن نظم کشورهایی مثل کویت، اشغال عراق وغارت ثروت، پرورش نیرویی مثل داعش، رشد بن لادن در افغانستان، و مسائل مربوط به سوریه و لیبی، ادامه داد: کسی نمی پرسد که چرا و با چه حقی امریکا در مناطق ما حضور دارد، اما ما که متعهد هستیم از کشور خودمان دفاع کنیم  و مرزهای کشورما هم منحصر به یک خطر جغرافیایی نمی شود مرتب زیر سوال قرار می دهند.

عابدی بیان داشت: با هدف جلوگیری از رشد چشمگیر جوانان ما در توسعه علوم بهانه های مختلف آوردند و بعد هم از برجام خارج شد.

عابدی اظهار داشت: شاید قبل از این که ما برجام را امضا کرده بودیم می توانستند به سیاست خارجی ما انتقاد کنند اما بعد که پای میز مذاکره رفتیم  و تعاملات بین المللی را در قالب برجام شکل دادیم  این بهانه از آنها سلب شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز تلاشهای زیادی می کنند نمونه آن همایش ورشو  است و این یکی از نکات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: با همه وجود در تلاشند، محاصره اقتصادی، افزایش قیمتها، افزایش بیکاری و افزایش کارخانه هایی که تعطیل می شوند اما با هوشیاری و هوشمندی که مردم ما در همه زمینه ها دارند، اینها تصورات خامی است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: نمونه آن هوشمندی کشاورزان شرق اصفهان است که در اوج دلخوری و ناراحتی که در باب حق آبه خود داشتند در تمام اغتشاشات و تظاهراتی که شکل داده می شد و انتظار دشمنان این بود که کشاورزان محور اعتراضات می شوند، کشاورزان ما با هوشیاری از آن حرکات سازماندهی شده فاصله گرفتند با این که همه خواسته های کشاورزان ما بحق است.

 وی با تاکید این که کشاورزان شرق اصفهان مشکل اصلی ما در بحث زاینده رود است، اظهار داشت: سازمان  نظام مهندسی کشاورزی باید در بحث زاینده رود بسیار فعال و با ایده  وارد میدان شود امروز بیش از هر زمان دیگر به تخصص، دانش، تجربه و ایده های مهندسین کشاورزی نیاز است.

 عابدی گفت: در تغییر الگوی بهینه کشت، استفاده بهینه از آب، استفاده خوب و سازماندهی شده از پتانسیلهایی که در شرق اصفهان، در غرب اصفهان و در کشاورزی اصفهان شکل گرفته همه نیازمند طرحها برنامه ها و ایده های مهندسین است.

اشکال اصلی و عمده در بحث زاینده رود عدم اجرای قوانین است

 وی خاطرنشان کرد: ما نمایندگان اصفهان خواهان اجرای قوانین هستیم و همه گرفتاری ما از عدم اجرای قوانین است، دو قانون را همه دنبال بوده ایم اصل 45 قانون اساسی که  این اصل می گوید رودخانه ها و دریاها جز انفال و در اختیار حکومت اسلامی هستند. 

وی گفت: این که هر زمانی برنامه ریزی می شود برای انتقال آب از تعهدات قبلی وزارت نیرو عده ای مخالفت می کنند مخالفت آنها دقیقا عدم شناخت این قانون است چون اصل 45 قانون اساسی این اختیار را به دولت می دهد.  

عابدی افزود: نکته دوم در قانون توزیع عادلانه آب می گوید حق آبه کشاورزان قابل مصادره نیست، انفال محسوب نمی شود حقوق شخصی است و حق آبه کشاورزان ما در زاینده رود قبل از این که به دست آنها برسد عده ای سوء استفاده و برداشت می کنند که اگر این دو قانون اجرا شود بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: دستگاههای مرتبط وزارت جهاد کشاورزی و وزارت کشور بتواند از مهندسین کشاورزی بهترین بهره برداری را داشته و جایگاه سازمان نظام کشاورزی در مراجع تصمیم گیری تقویت شود که بتواند در مراحلی که نیاز کشور است بخوبی تصمیم سازی کند و کمکهایی شود تا حضور آنها را در حوزهای مختلف  کشاورزی و صنایع کشاورزی داشته باشیم.

سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان 14 هزار عضو دارد.

 بسیج علمی

بسیج علمی اصفهان

56 نمایش ها
sazman

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نظر شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

  • ایران - اصفهان - خیابان کمال اسماعیل - کوچه شهید حسینی(4) - ساختمان نیکان
  • 32220835 - 031
  • 32220835 - 031
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تصاویر خبری سازمان

ارسال پیام به سازمان

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.
Captcha
Top
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن