دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان) در بین ۴۰۰ واحد دانشگاهی جایگاهی ویژه دارد

دکتر عالمیان مطرح کرد؛

دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان) در بین ۴۰۰ واحد دانشگاهی جایگاهی ویژه دارد/ سبک مدیریتی پرفسور فروغی در حوزه آموزش عالی تدوین شود

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان؛ مدیر کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان)، در آیین بزرگداشت پرفسور احمدعلی فروغی ابری، با بیان این که این دانشگاه در بین تقریبا 400 واحد دانشگاهی کشور و شاید در قیاس با خیلی از دانشگاههایی که قدمتی بیشتر از این دانشگاه دارد حقیقتا در قله های رفیع تولید علم و فناوری قرار گرفته است، اظهار داشت: پرفسور فروغی ابری در مدیریت افق چند ده ساله داشتند و در مدیریت آموزش عالی صاحب سبک بوده و ای کاش این سبک مدیریتی در حوزه آموزش عالی تدوین شود.

 آیین بزرگداشت روز امور تربیتی و تربیت اسلامی همراه با بزرگداشت پرفسور احمدعلی فروغی ابری، توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شد.

اصغر عالمیان مدیر کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان) به نمایندگی از آقای دکتر آذین رئیس فعلی این دانشگاه، که بنا به ماموریتی سعادت حضور نداشتند با ابلاغ سلام ایشان، اظهار داشت: آقای دکتر فروغی موسس دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان خوراسگان و قریب سه دهه مدیریت این دانشگاه را برعهده داشتند.

  وی با بیان این که حدود 5 سال در کنار آقای دکتر فروغی در سمت مدیریت روابط عمومی فعالیت داشته، گفت: واقعا شخصیت جناب آقای دکتر فروغی هنوز برای جامعه علمی و دانشگاهی کشور ناشناخته است.

 عالمیان، اظهار داشت: مدیران و روسای دانشگاههای زیادی را تجربه کرده اما در بین تمامی آنها شخصیتی را به جامعیت و به افق دید و به نگاه آزاد منشانه و کرامت ایشان حقیقتا ندیده است.

پرفسور فروغی در پرورش استعداد ها و بالندگی کرامتهای انسانی در محیط دانشگاهی همت گماردند

وی ادامه داد: آقای دکتر فروغی فقط یک دانشگاه نساختند شاید مبتنی بر ایمان قلبی که دارند و شاید مبتنی بر آموزه هایی علمی که دارند علیرغم این که رئیس دانشگاه بودند، مانند یک باغبان و یک پدر مهربان در پرورش استعداد ها و بالندگی کرامتهای انسانی در محیط دانشگاهی همت گماردند.

عالمیان گفت: چند ویژگی عرض می کنم دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) در بین تقریبا 400 واحد دانشگاهی کشور و شاید در قیاس با خیلی از دانشگاههایی که قدمتی بیشتر از این دانشگاه دارد حقیقتا در قله های رفیع تولید علم و فناوری  قرار گرفته است.

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان)، بیان کرد: جای بررسی دارد که چگونه یک دانشگاه در دوره کوتاهی حدود دو دهه در عالی ترین جایگاههای علمی و دانش بنیان و فناوری توانسته  قرار گیرد.

وی تاکید کرد: سکاندار این دانشگاه و تفکری که این دانشگاه را بنا نهاد باید بررسی بشود باید مطالعه شود و دیگران باید بدانند سبک نگاه جناب آقای دکتر فروغی به آموزش عالی چه بوده است.

واژه دانش بنیان و فعالیت دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان) گفتمانی حداقل 15 ساله است

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان)، با بیان این که امروز در کشور دائما در ادبیات مسوولین علمی کشور واژه دانش بنیان و فعالیت دانش بنیان و توجه به تبدیل علم به فناوری  شنیده می شود، مسوولین کشور ذکر می کنند اساتید، وزرای علوم و  بهداشت مرتبا تکرار می کنند، گفت: اما قبل از این که این یک گفتمان عمومی در کشور باشد در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان یا همان خوراسگان این یک گفتمان مبتنی بر حداقل 15 سال قبل است، در واقع در این دانشگاه توجه به امور فناوری و تبدیل علم به فناوری و امور دانش بنیان یک امر بدیهی است.

وی بیان داشت: امروز در دانشگاه آزاد اسلامی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی آقای دکتر طهران چی در جلسات متعدد عنوان می فرمایند که محصولات دانش بنیانی که در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) است می تواند دانشگاه آزاد اسلامی را نجات بدهد.

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان)، اظهار داشت: یکی از این محصولات که قابل مثال زدن است بحث تولید بذرهای هیبرید است.

وی افزود:. حدود 12 سال پیش توسط جناب آقای دکتر فروغی با یکی از محققیق و پژوهشگران گروه کشاورزی برای تولید بذر هیبرید و برای اولین بار در کشور در تاریخ آموزش عالی ایران به این موضوع توجه شد.

توانایی تولیدبذر هیبرید برترین دستاورد دانشگاه آزاد اسلامی است

 عالمیان با تصریح این که بذر هیبرید، بذرهای صنعتی هستند که تولید انبوه می کنند و در دنیا این فناوری در اختیار هفت کشور است، تصریح کرد: آقای دکتر طهرانچی در همین هفته گذشته در اجلاسی که در تهران بود عنوان کردند که برای این پروژه حاضرم دهها میلیون تومان هزینه کنم اما این پروژه که برترین طرح پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی است بتواند به مرحله تجاری سازی انبوه برسد.

وی با اذعان به این که در حال حاضر هم تولید انبوه می شود اما در سطح صنعتی نیست، خاطرنشان کرد: علاوه براین طرحها و دستاوردهای ارزشمندی زیادی در این دانشگاه انجام گرفته است.

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان)، گفت: به تشبیه عرض می کنم جناب آقای دکتر فروغی در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) باغی را بنا نهاده اند که بسیاری از درختان این باغ به ثمر نشسته اند و هنوز بسیاری از این درختان  ثمر نداده اند و در آینده ما متوجه می شویم که چه اتفاقات مهم و شگرفی در حوزه فناوری و دانش در این دانشگاه رخ داده است.

 وی یادآور شد: جناب آقای دکتر فروغی حقیقتا در سالهای حضورشان در این دانشگاه برای خدا کار کردند وچون از نزدیک افتخار همکاری و خدمت در محذر ایشان را داشتم حقیقتا فرد مخلصی بودند برای خدا نه برای نام و نشان و آوازه خودشان کار می کردند.

عالمیان تاکید کرد: ایشان شخصیتی بودند که در عین قاطعیت در کار، بسیار هم مهربان و دارای رافت بودند و هستند در عین صلابت دارای تواضع هستند و در مدیریت این را بارها من تجربه می کردم در عین اقتدار شخصیتی مظلوم اند.

پرفسور فروغی در مدیریت دانشگاه افق چند ده ساله داشتند

 وی گفت: جناب آقای دکتر فروغی در مدیریت افق چند ده ساله داشتند یعنی به 50 سال آینده بلکه به 100 سال آینده نگاه می کردند، و در مدیریت شخصیتی باهوش و بشدت حاضرذهن هستند.

عالمیان با بیان این که قدرت پردازش ذهنی و هوش سرشار داشتند، ادامه داد: قابل اعتماد بودند همه گمان می کردند نزدیکترین فرد به آقای دکتر فروغی خودشان هستند همه به ایشان اعتماد داشتند خیلی مهم است که در محیط آموزشی مدیر مجموعه مدیر دانشگاه  قابل اعتماد باشد و در عین حال اعتماد بخش بودند.

پرفسور فروغی جرات عینی را در دانشگاه نهادینه کردند

وی گفت: آقای دکتر فروغی قویا به آزادی عینی و جرات عینی اعتقاد داشتند و عمل می کردند جرات می دادند به دانشجویان جرا ت می دادند به اساتید و حتی کارمندان که کادر علمی نیستند، جرات عینی را در دانشگاه نهادینه کردند.

سبک مدیریتی پرفسور فروغی در حوزه آموزش عالی تدوین شود

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان)، با اذعان به این که پرفسور فروغی در مدیریت آموزش عالی صاحب سبک هستند، تاکید کرد: و ای کاش این فرصت بود و یا خودایشان افتخار می دادند این سبک مدیریتی در حوزه آموزش عالی تدوین شود.

نخستین جشنواره تقدیر از تالیفات علمی برتر حوزه آموزش عالی به زبان فارسی “جایزه ویژه دکتر فروغی ابری” برگزار می شود

عالمیان در پایان با تاکید بر این که سخن خیلی گسترده است اما با تمام احترام از جناب آقای دکتر فروغی صمیمانه سپاسگزاری می کنم که به این بنده اعتماد کردند و در جایگاه روابط عمومی دانشگاه چند سال افتخار دادند در کنارشان خدمت کنم و در کنارشان باشم و درس بیاموزم برای ایشان همیشه آرزوی سلامتی و تندرستی داریم و خیلی خوشحالم که جناب آقای دکتر و اساتید بزرگواری که در کنار ایشان هستند «جایزه ویژه دکتر فروغی» را اجرایی کردند و جشنواره عینی دکتر فروغی بنا نهاده شده که اولین اجلاسیه آن در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد و نام ایشان در آسمان آموزش عالی استان و بلکه کشور همچنان می درخشد. 

 دکتر احمدعلی فروغی ابر به عنوان موسس دانشگاه آزاداسلامی اصفهان(خوراسگان) از سال 1366 تا تیرماه 1395 ریاست این دانشگاه را بر عهده داشتند.

 بسیج علمی

بسیج علمی اصفهان

62 نمایش ها
sazman

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نظر شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

  • ایران - اصفهان - خیابان کمال اسماعیل - کوچه شهید حسینی(4) - ساختمان نیکان
  • 32220835 - 031
  • 32220835 - 031
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تصاویر خبری سازمان

ارسال پیام به سازمان

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.
Captcha
Top
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن