عمده حمایت از شرکت های دانش بنیان باید توسط بخش خصوصی انجام گیرد

سورنا ستاری در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان؛

عمده حمایت از شرکت های دانش بنیان باید توسط بخش خصوصی انجام گیرد/ بذر برای کشور موضوع بسیار مهمی است

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، در بازدید روز یکشنبه 21 بهمن ماه از شرکتهای دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی این دانشگاه با بیان این که توجه به فعالیت های دانش بنیان در این دانشگاه از گذشته همواره مورد اهتمام بوده است، اظهار داشت:  عمده حمایت از شرکت های دانش بنیان باید توسط بخش خصوصی انجام گیرد، همچنین بذر برای کشور موضوع بسیار مهمی است و آمادگی همه گونه حمایت و همکاری داریم.

در این برنامه که با حضور مشاور استاندار اصفهان، احمدعلی فروغی ابری موسس و رئیس اسبق و آذین رئیسدانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان)  انجام شد، دکتر ستاری از شرکت دانش بنیان معیار دانش پارس فعال در زمینه تولید مواد آزمایشگاهی و استانداردسازی، مرکز تحقیقات بیابان زدایی تولید کننده مالچ رسی به عنوان محصول استراتژیک مهار کننده ریزگردها، مرکز تحقیقات بذر و شرکت نگین بذر دانش تولید کننده بذر هیبریدی صیفی جات به عنوان اولین و تنها تولید کننده فعال کشور در این زمینه و شرکت دانش بنیان سلامت گستران تولید کننده شیرینی جات فراسودمند بازدید کرد.

ستاری در بازدید از شرکت دانش بنیان معیار دانش پارس گفت: امروز شاهدیم تحقیقات بنیادی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان به نتایج مطلوبی رسیده و توانسته تحول چشمگیری در حوزه تولید استانداردهای جدید ایجاد کند.

 دستگاهها باید در عملیاتی شدن مالچ رسی حمایت و همکاری کنند

معاون فناوری ریاست جمهوری پس از حضور در مرکز تحقیقات بیابان زدایی این دانشگاه و استماع توضیحات مدیر این مرکز ابراز کرد: استفاده از مالچ رسی به عنوان یک محصول سازگار با محیط زیست و نسبتا ارزان، به مراتب مطلوب تر از مالچ نفتی برای مهار ریزگردها است و دستگاه های ذیربط باید حمایت های لازم را از این موضوع، عملیاتی کنند.

بذر برای کشور موضوع بسیار مهمی است

مرکز تحقیقات بذر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) سومین مرکز مورد بازدید دکتر ستاری بود. وی در حمایت از تولیدات دانش بنیان این مرکز، اظهار کرد: موضوع بذر برای کشور موضوع بسیار مهمی است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمادگی همه گونه حمایت و همکاری به منظور توسعه تجاری محصولات این مرکز بویژه بذرهای هیبریدی را دارد.

 عمده حمایت از شرکت های دانش بنیان، باید توسط بخش خصوصی انجام گیرد

ستاری در ادامه این بازدید با تشریح برنامه های حمایتی در خصوص مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان عنوان کرد: بخش عمده ای از حمایت از شرکت های دانش بنیان، باید توسط بخش خصوصی انجام گیرد و تمام تلاش ما در این سال ها این بوده است که بخش خصوصی در این حوزه سرمایه گذاری کند و ضمن آن که سرمایه دولت باید وارد پژوهش شود در عین حال بتواند عدد قابل توجهی از سرمایه بخش خصوصی را نیز همراه خود بیاورد.

طرح های دانش بنیان این دانشگاه قابلیت سرمایه گذاری دارند 

وی در خصوص برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان، گفت: توجه به فعالیت های دانش بنیان در این دانشگاه از گذشته همواره مورد اهتمام بوده است و طرح های دانش بنیان این دانشگاه قابلیت سرمایه گذاری دارند تا بتوانند مسیر تجاری سازی را به خوبی طی کنند.

لازم به ذکر است دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان در حال حاضر با برخورداری از 97 هسته فناور، 85 واحد فناور مستقر، 20 شرکت دانش بنیان و فعالیت چندین مرکز تحقیقاتی همواره مورد توجه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده و این دانشگاه در جشنواره سالانه فرهیختگان در سال جاری به عنوان برترین واحد دانشگاهی کشور در حوزه فناوری و فعالیت های دانش بنیان، توسط هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مورد تقدیر قرار گرفته است.

بسیج علمی

بسیج علمی اصفهان

54 نمایش ها
sazman

نظر شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

  • ایران - اصفهان - خیابان کمال اسماعیل - کوچه شهید حسینی(4) - ساختمان نیکان
  • 32220835 - 031
  • 32220835 - 031
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تصاویر خبری سازمان

ارسال پیام به سازمان

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.
Captcha
Top
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن