در تودیع و معارفه مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان مطرح شد

 

در تودیع و معارفه مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان مطرح شد؛

اسب چموش آموزش و پرورش را به سر منزل مقصود می‌رسانیم/ دولت به فکر آموزش و پرورش نیست و اولویت دولت‌ها کارهای زودبازده است/ در ریزه‌کاری‌ها نباید مشکلی برای فرزندان مردم ایجاد شود

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، صبح امروز با حکم وزیر آموزش و پرورش علی اکبر کمالی به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان اصفهان معارفه و از خدمات ارزنده پنج ساله حسن قائدیها مدیرکل قبلی و خدمات ارزنده محمدجواد احمدی که  از 6 ماه پیش بعد از بازنشستگی قائدیها تا به حال سرپرستی این اداره کل را بر عهده داشت قدر دانی شد.

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان، با بیان این که آموزش و پرورش نقش جدی در آماده سازی افکار عمومی جامعه دارد، و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفت تیر، گفت: در حوزه تعلیم و تربیت مرحوم شهید بهشتی پیشینه‌ای ارزشمند دارند و با این حال کمتر به آن توجه شده است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: شهید بهشتی دورانی را معلم زبان انگلیسی دانش‌آموزان مدرسه حکیم نظامی قم بودند، پس از مدتی ایشان و برخی از همراهان تصمیم گرفتند مدرسه‌ای را تاسیس کنند تا افکار و اندیشه‌ها تربیتی خود را در آن آموزش دهند، مدرسه دین و دانش را تاسیس و در آن سعی کردند تا پیوندی را میان حوزه و علوم جدید شکل دهند.

وی ادامه داد: شهید بهشتی در دهه 50 به سازمانی که برای تالیف کتاب‌های درسی تاسیس شده بود ورود پیدا کردند، این وجه معلمی شهید بهشتی کمتر در جامعه مطرح می‌شود، برای ما معلمان اندیشه‌ها و آرمان‌های ایشان می‌تواند قابل استفاده باشد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: مرحوم شهید بهشتی به تعبیر امام راحل شهید مظلوم بودند حجمه‌های بسیاری به ایشان شد اما آن شهید بزرگوار در راستای تحقق اهداف انقلاب تلاش کردند، امروز ما بیش از گذشته به منش و روش شهید بهشتی نیاز داریم، با توجه به شرایط خاصی که این روزها در آن قرار داریم و نقش‌های دشمنان جمهوری اسلامی نیاز به همدلی، همفکری و هم رایی در آحاد جامعه است.

وی تاکید کرد:  شرایط پیش رو اگر چه شرایط سختی است اما با همت و تلاش مردم و تدبیر مسئولان از این گردنه انقلاب نیزموفق بیرون می‌آییم و نقشه‌های دشمنان را برطرف می‌کنیم، باید تهدیدها به فرصت‌ها تبدیل شود و در این راستا باید تلاش زیادی صورت پذیرد.

زرافشان گفت: آموزش و پرورش در این ایام باید ارائه خدمات را تسهیل کند، نقش جدی هم در آماده سازی افکار عمومی جامعه دارد، امروز هم معلمان و مدیران مدارس ما سنگربان این جنگ اقتصادی هستند و وظیفه ما در این ایام این است که تلاش کنیم تا همه مردم با همدلی و همگرایی در این مسیر کمک کنند.

علی اکبر کمالی مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان اصفهان در ادامه این مراسم به ایراد سخنانی پرداخت و گفت: هیچ یک از ما عاشق پست و مسئولیت نبوده‌ایم، قصد ما کمک به آموزش و پرورش استان است، حضرت علی) ع( از سرزنش هیچ سرزنش‌کننده‌ای نمی‌هراسند و ما هم در این عرصه به کمک دوستان اسب چموش آموزش و پرورش را به سر منزل مقصود می‌رسانیم.

کمالی گفت: خداوند همراه انسان‌های مظلوم است و خداوند بزرگ را برای این اتفاق شاکر هستم و امیدوارم ما را در این مسیر کمک کند، بسیاری در پیش روی ما سنگ‌اندازی کردند اما بیایم در آموزش و پرورش طرحی نو بیندازیم.

 

وی در ادامه جایگاه مدیر کلی آموزش و پرورش استان اصفهان را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: یک کفه ترازو 70 سال تجربه بود و در کفه دیگر ترازو کسی معارفه می‌شود که 26 سال خدمت در کارنامه خود دارد، فارغ از هرگونه گرایش سیاسی و جناحی در این عرصه تلاش می‌کنیم، و  میدان خدمت برای همه کسانی که به ما کمک دهند باز است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان، تاکید کرد: هدف ما ارتقا تعلیم و تربیت آموزش و پرورش استان مظلوم اصفهان است، مردم ما انتظار دارند و چشم و امید به این نهاد دارند، امیدوارم بنده و همکارانم این مسئولیت بزرگ را درک کنیم و به خوبی در این عرصه قدم برداریم و در خدمت مردم باشیم.

ورود مسائل سیاسی در آموزش و پرورش سم است

محمد حسن قائدیها؛ مدیر کل سابق آموزش و پرورش استان اصفهان، با اشاره به این که ورود مسائل سیاسی در آموزش و پرورش سم است، اظهار داشت: تلاش‌های صورت گرفته کار یک نفر نیست، و در حدود 6 ماه بحث‌های مختلف و خسته کننده‌ای  مطرح شد بر سر این موضوع که چه کسی برای این تصدی حضور پیدا کند، چه کسی  وقتی خودش را در این میدان می‌آورد قصد کمک در این شرایط سخت را دارد، شاید باید این کار بهتر از این مدیریت می‌شد، آموزش و پرورش استان اصفهان لیاقت‌ بیش از اینها را دارد.

این مدیر مجرب بازنشسته بیان داشت: پدر بنده خیر مدرسه ساز قبل انقلاب است و افتخار من این بود که پدرم فرهنگی است،  37 سال خدمت کردم که 30 سال آن کارهای اداری و سخت بوده و اگر خانواده کمک نمی‌کردند در این مسیر پیشرفت حاصل نمی‌شد، در این راه دستگاه‌های بسیاری به ما کمک کردند و در این مدت 42 تفاهم نامه هم  نوشته‌ایم.

دولت به فکر آموزش و پرورش نیست و اولویت دولت‌ها کارهای زودبازده است

مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان اصفهان، خاطرنشان کرد: توصیه بنده به کمالی این است که باید بداند دولت به فکر آموزش و پرورش نیست و اولویت دولت‌ها کارهای زودبازده است، آموزش و پرورش اگر الان کار شود 20 سال دیگر پاسخ می‌دهد و از این رو هیچ یک از دولت‌ها به فکر نیستند، برخی دوستان بیرونی بیشترین دخالت را در آموزش و پرورش به صورت غیر معقول دارند اما ما در برابر آن‌ها ایستادگی کردم.

این مدیر با تجربه تصریح کرد: ورود مسائل سیاسی در آموزش و پرورش سم است، مبانی این دولت را باید به صورت طبیعی اجرا کنیم اما باید دقت داشته باشیم در ریزه‌کاری‌ها مشکلی برای فرزندان مردم ایجاد نشود، باید در کنار معلم باشید و این احساس امنیت روحی و روانی و ایجاد یک فضای آرامش برای معلمان نکته بسیار مهمی است.

استخدام‌های غیرمعقول و تحمیل نیروی آموزش و پرورش باید در استان مدیریت شود

قائدیها بیان کرد:  تحمیل نیروی انسانی به آموزش و پرورش و استخدام‌های غیرمعقول باید در استان مدیریت شود، امروز  22  درصد جمعیت جوان کشور در اختیار ماست و کار سختی را در پیش رو داریم، پیچیدگی و ساختار شکننده آموزش و پرورش نگذاشت به یک سری ایده‌هایی که داشتیم برسیم.

وی گفت: همه مشکلات گفته شد اما آموزش و پرورش در کنار همه این مشکلات سرمایه بسیار خوبی دارد، سرمایه آموزش و پرورش فکر موجود در آن است، سرمایه آموزش و پرورش فکر شماست.

درفضای آموزش و پرورش پیر محوری میبینم و باید از تفکرات و ایده های جدید استفاده کنیم

حمیدرضا طباطبایی نائینی معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان نیز در این مراسم  به منظور ارائه توصیه‌هایی به مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان اصفهان، اظهار داشت: همه ما دانش‌آموز بوده‌ایم و آموزش و پرورش را یا در خانواده و یا برای فرزندانمان دیده و لمس کرده‌ایم، همه اقشار جامعه به نوعی با آموزش و پرورش در ارتباط هستند و به همین دلیل است که تعیین مدیرکل نزدیک به 6 ماه طول می‌کشد.

طباطبایی نائینی افزود: توصیه من این است که از همه افکار و نظرها در اداره آموزش و پرورش استان استفاده کنید و فضا را جوری رقم بزنید که دفتر شما برای قشر خاصی نباشد، برخی محدوده دارند و برخی باز هستند و بنده به شخصه سعی کردم درب اتاقم برای همه افراد باز باشد و باییستی با دید باز توجه  کنید که حصری برای کسی نداشته باشید.

وی خاطرنشان کرد: از تفکر کهنه رها شوید و به روش‌های نوین روی بیاوریم، در فضای آموزش و پرورش متاسفانه پیر محوری میبینم و باید از تفکرات و ایده‌های جدید استفاده کنیم به این دلیل که نحوه تفکر جوانان ما تغییر کرده، ما باید برای بچه‌های امروز برنامه داشته باشیم که در این راه ابتدا باید وزارت آموزش و پرورش تلاش کند و پس از آن اداره کل در راستای آن حرکت کند.

علی اکبر کمالی تا قبل از این، مسئولیت اداره آموزش و پرورش شهرستان فلاورجان را به عهده داشته است.

100 نمایش ها
sazman

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نظر شما

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

  • ایران - اصفهان - خیابان کمال اسماعیل - کوچه شهید حسینی(4) - ساختمان شهید چمران
  • 32220835 - 031
  • 32220835 - 031
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تصاویر خبری سازمان

ارسال پیام به سازمان

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.
Top
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن