K2_THE_LATEST

همکاری دو مجموعه دانش بنیان دستاوردی ارزشمند و مدل کارآفرینی است؛

دستگاه کنترل و ایجاد محیط مصنوعی جهت رشد انواع موجودات و گیاهان

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، دستگاه کنترل و ایجاد محیط مصنوعی جهت رشد انواع قارچ، باکتری و دیگر موجودات با همکاری دو مجموعه فناور و دانش بنیان جنرال تک و شرکت نوآوران دانش شفا طراحی و ساخته شد.

حسین رحیمی مدیر پروژه شرکت نوآوران دانش شفا، در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، اظهار داشت: این سیستم  دستگاهی کاملا هوشمند و برنامه پذیر است و با اتصال به گوشی های هوشمند تمامی پارامترهای محیط رشد را دقیقا کنترل و مدیریت می کند.

علیرضا اشکوبوسی مدیر تحقیق و توسعه مجموعه جنرال تک، افزود: این دستگاه از نظر سخت افزاری نیز یک میکروکامپیوتر مستقل و هوش مصنوعی خیلی کوچک محسوب می شود و تصمیم گیری را بواسطه چند سنسور و بر پایه پارامترهای دریافتی برای محیط های رشد بر عهده گرفته است، و در صورت بروز مشکل نیز سریعا اطلاع رسانی می کند.

رحیمی با تصریح این که شرکت دانش بنیان نوآوران شفا در زمینه پرورش موجوداتی مانند عقرب و قارچ های دارویی فعالیت می کند، افزود: شرایط اکوسیستمی برای پرورش چنین موجوداتی بسیار حساس و براحتی امکان پذیر نمی باشد و نیازمند سیستمی کاملا هوشمند جهت پایش و کنترل است.

وی ادامه داد: محققان شرکت نوآوران دانش شفا تحقیقات زیادی روی موجودات حساس بخصوص عقرب انجام داده اند و خروجی آن تدوین استانداردهایی برای پرورش این موجود بوده است.

مدیر پروژه شرکت نوآوران دانش شفا، با بیان این که محققان ما استانداردها و پارامترهای موثر برای پرورش عقرب را طی مدت چهار سال پژوهش و کارآزمایشگاهی شناسایی و استخراج  کردند، تصریح کرد: با این حال مشکلات پرورش این موجود برای ما حل نشده بود تا این که با کمک فناوران مجموعه جنرال تک، دستگاهی بر مبنای استانداردها و پارامترهای به دست آمده طراحی و ساخته شد.

وی با اشاره به این که سیستمی کاملا هوشمند ایجاد شد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این دستگاه در مجموعه نوآوران دانش شفا مراحل آزمایشی خود را طی می کند، و بر طبق نتایج موفقیت در حل مشکل تا 90 درصد است.

همکاری دو سیستم دانش بنیان کاملا نامربوط مدل کارآفرینی و تولید فوق العاده است

محمد رضا اشکبوسی با بیان این که همکاری دو مجموعه دانش بنیان منجر به دستاوردی ارزشمند شده است، خاطرنشان کرد: یک مشکل بزرگ در کشور ما عدم روحیه همکاری، تبادل دانش و تعامل مجموعه های استارت آپی و دانش بنیان است.

مدیر مجموعه فناور جنرال تک، افزود: عدم توجه به این موضوع باعث بروز مشکلاتی از قبیل کارکرد های موازی مجموعه ها، دیر رسیدن به هدف، عدم بازدهی 100 درصدی با توجه به رسالت اولیه مجموعه ها و غیره که در واقع یکی از علل آن میتواند تمایل به جدا کار کردن توسط هیئت مدیره این مجموعه ها می باشد.

وی با تاکید و توصیه بر این که مجموعه های دانش بنیان به همدیگر اعتماد کنند، گفت: ما جزو اولین مجموعه ها بودیم که دو سیستم دانش بنیان کاملا نامربوط را در کنار هم قرار دادیم و خروجی فوق العاد بالایی گرفتیم، اگر چه در ابتدا یک هدف دنبال می شد اما شکل گیری چندین ایده و تبدیل آنها به محصول را در پی داشت.

اشکبوسی گفت: دستگاه توسعه و ارتقا داده شد و توانستیم با کمک عملکرد این دستگاه شرایط پرورش یک سری صدفها و قارچهایی که بسیار گرانقیمت هستند را نیز فراهم سازیم.

پرورش موجودات و گیاهان با چه هدفی انجام می شود؟

رحیمی در پاسخ به این سوال، با تصریح این که شرکت دانش بنیان نوآوران شفا اولین و بزرگترین سیستم دانش بنیان پرورش عقرب در کشور است، افزود: سم عقرب در تولید داروهایی مانند سرطان، ام اس، آرتروز وغیره کاربرد و جایگاه بسیار مهمی دارد.

وی یادآور شد: در حال حاضر سایت هایی فعال در زمینه فروش محصولات سم عقرب در کشورهای خارجی وجود دارد، و بررسی ها حاکی از این است که این دسته از محصولات را با قیمت قابل توجهی هر گرم نزدیک به یکصد هزار دلار به فروش می رسانند.

مدیر عامل شرکت نوآوران شفا افزود: قارچ گانودرما نیز برای بیماری کبد، کلیه، بیماریهای پوستی، لک و پیسهای پوستی،  و گانودریک اسید آن در درمان سرطانها کاربرد دارد، و بر طبق بررسی های انجام گرفته هر 5 میلی گرم از آن  قیمتی حدود 400 دلار دارد و با ساخت این دستگاه شرایط پرورش آن فراهم شد.

تولید 500 کیلوگرم قارچ گانودرما در یک سالن 7 متری

رحیمی ادامه داد: هزینه های پرورش قارچ در ایران فوق العاده بالا است، این دستاورد محیط بهینه پرورش در محیط های کوچک با هزینه اولیه خیلی کم و مصرف انرژی خیلی کم در شرایط خانگی حتی در چادر مسافرتی را امکان پذیر می کند.

 وی با اشاره به این که سیستم صفر تا 100 کار را انجام می دهد، تصریح کرد: بر طبق برآوردهای آزمایشی طی سه ماه در یک سالن 7 متری می توان 500 کیلوگرم قارچ گانودرما که بسیار هم گرانقیمت است و هر کیلوگرم خشک شده آن 250 دلار ارزش دارد و ارز آوری خیلی بالایی دارد تولید کرد.

رحیمی گفت: در همین دستگاه شرایط کمپوست سازی قارچ هم تعبیه شده و مشکل قارچهای رقیب و بیماری زا نیز رفع شده است.

اشکبوسی در پاسخ به این سوال که کارآفرین بودن دستگاه را چگونه توجیه می کنید، تاکید کرد: هدف ما این است که در کشور کارآفرینی کنیم و با کمترین سرمایه کار مطمئن ایجاد کنیم.

وی افزود: هدف ما تنها راه اندازی یک کار و کارآفرینی جهت تولید این دستگاه نیست بلکه  هدف از طراحی و ساخت این دستگاه ایجاد شرایط و راه اندازی کارآفرینی بوده است، این نقشه راهی است که مجموعه جنرال تک دنبال می کند، و در مورد این موضوع  علاقمند به همکاری با سازمانها و ارگانهایی که خواهان راه اندازی و حامی این موضوع مهم هستند می باشیم.

این محقق افزود: این دستگاه صرفا یک ابزار نیست بلکه با در اختیار گذاشتن دستگاه به افراد علاقمند و راه اندازی اتاقکی با استانداردهای لازم، مشاغل جدیدی در هر منطقه راه اندازی می شود.

اشکبوسی یادآور شد: طراحی و ساخت این دستگاه به گونه ای انجام گرفته که در ادامه نیازی به حضور شخص ندارد و دستگاه تصمیم گیری ها را انجام میدهد و در تمامی مراحل تولید و خروجی گرفتن محصول مثل یک راهنمای باهوش و متخصص در کنار ماست.

وی افزود: برای مثال چنانچه فرد تمایل به پرورش قارچ گانودرما داشته باشد، پلنت آن واگذار می شود، که علاوه بر کارآفرینی برای نیروهای تولید کننده دستگاه و نیروهایی که پلن روند کار را می نویسند برای خریدار هم کارآفرینی می کند.

آنالیزها و برآوردها در رابطه با کارآفرینی چگونه است؟

مدیر مجموعه جنرال تک در پاسخ به این سوال، اظهار داشت: در حال حاضر 10 نمونه دستگاه و پلن تولید کارآفرینی آماده داریم، در کل کشور 32 استان و با این حساب 320 عدد از این مدل کارآفرینی و دستگاه وجود دارد، اگر برای هر استان حداقل 5 نفر در نظر گرفته شود 1600 نفر در کشور می خواهند کارآفرینی کنند هر کارآفرینی هم یک تیم سه نفره  وحداقل دو نفر  دارد و در نتیجه حداقل 3200 نفر اشتغال ایجاد می شود و این 3200 کارآفرین هستند نه کارگر و اینها می توانند تعدادی هم کارگر داشته باشند که خود کارآفرینی های محلی نیز محسوب می شود.

کاربردها و کاربران این محصول کدامند؟

وی، گفت: مبنای فعالیت مجموعه جنرال تک پروژه های دانش بنیانی برای رفع نیاز صنایع است، سعی داریم بتوانیم بسته به نیاز صنعت دستگاه مورد نیاز صنعتگر را تولید و در اختیارش قرار دهیم که کاملا هم بومی باشد و از واردات دستگاههای با هزینه بشدت بالا بی نیاز شویم.

 اشکبوسی تصریح کرد: این دستاورد مدل کار است برای پرورش قارچ، عقرب، خوراکی های ارگانیک و دیگر موارد که در ورژن صنعتی با پلنتها و حجم مختلف آماده شده و ورژن خانگی آن هم در حال انجام است.

همه تیم های استارت آپی حمایت نمی شوند؟

اشکبوسی تاکید کرد: در حال حاضر تیم های استارت آپی بسیار زیادی در کشور شکل گرفته اند اما باید با وجود یک سامانه این تیم ها سامان دهی شوند و از حضور و نوع و نحوه فعالیت یکدیگر آگاهی داشته باشند و یک سیستم ناظر بر این دسته از فعالیت ها حضور داشته باشد که بتوانیم حق تقدم ها، عدم فعالیت های موازی و حل مشکل فعالیت های راکد شده با علل گوناگون را در عین نظارت برطرف سازیم.

وی در پایان یادآور شد: این دستاورد یکی از خروجی ها و کاربردهای علمی و هدفمند ساخت اتاقک هوشمند با قابلیت ایجاد آب و هوای مختلف، توسط محققان مجموعه جنرال تک است که قبلا خبر آن در همین خبرگزاری منتشر شد.

مدیر پروژه شرکت نوآوران دانش شفا یادآور شد: روش ها و پلن های تولید این دسته از محصولات خاص را با کمک همکارانش دکتر شکیب زاده، مهندس پرهیزکار و مهندس حسینی در طی چهار سال تحقیق و کارآزمایشگاهی به دست آورده است.

 بسیج علمی 

بسیج علمی اصفهان

تشخیص هوشمند بیماری رتینوپاتی دیابت پیاده سازی شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مخترع جانباز از دغدغه های خود می گوید؛

رونق تولید و اشتغال مستلزم کمک مردم/۶۰قطعه وارداتی را بومی سازی کرده ام/تنها خواسته ام چند دقیقه دیدار با رهبری است

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، غلامحسین سهیلی مهر یکی از جانبازان جنگ تحمیلی است، و تنها بواسطه توانایی و پشتکار خودش کارهای ابتکاری و اختراعی زیادی انجام داده است، از مهمترین آنها طراحی و بومی سازی60 قطعه وارداتی و راه اندازی خیریه تولیدی و اشتغال 100 نفر  بوده،  علاوه بر اختراع خودرو بدون سوخت و کولر بدون مصرف آب و چندین اختراع دیگر، اخیرا طرح نجات کشتی های در زمانی به گل نشستن و جلوگیری از برخورد احتمالی کشتی ها را در دست انجام دارد، تنها خواسته اش هم پنج دقیقه دیدار مقام معظم رهبری می باشد.  

غلامحسین سهیلی مهر در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری با بیان این که کارهای ابتکاری و اختراعی زیادی انجام داده است، افزود: خودرویی بدون سوخت را طراحی کرده که این خودرویی با سرنشین تکی با دونفری بوده و هیچ گونه سوختی نیاز ندارد، در واقع خودرویی رکابی با مقدار بسیار کمی انرژی برق و سرعتی حدود 60 کیلومتر در ساعت است.

وی ادامه داد: این خودرو دارای وزنی حدود 250 کیلوگرم بوده و سطحی برابر یک متر مربع را اشغال می کند و فوق العاده کاربردی در شهرهای بزرگ است.

وی اظهار داشت:  این خودرو طوری طراحی شده که اگر ضربه خورد انعکاس پذیر باشد، در واقع اگر حدود 100 کیلوگرم وزن ضربه به آن بخورد هیچ مشکلی  اتفاق نمی افتد.

سهیلی مهر با بیان این که ثبت اختراع دومی دارد، گفت: یک کولر 5000 در روز حدود 500 لیتر آب مصرف می کند، برای رفع این مشکل این مخترع کولری بر مبنای گاز شهری، بدون هیچ گونه مصرف آب، و با مصرف برق فوق العاده کم طراحی و ساخته است.

عضو بنیاد نخبگان اظهار داشت: این کولر خنک کاری خیلی بهتر از کولرهای آبی دارد و هیچ گونه رطوبتی وارد ساختمان نمی کند اصطکاک لوازم هم حدود 60 درصد از کولرهای آبی بهتر است.همچنین جای خیلی کمی اشغال می کند.

این محقق با بیان این که طراحی این کولر بر مبنای گاز شهری مزیتی بزرگ است، افزود: کولرهای گازی که در حال حاضر در سطح دنیا استفاده می شود معایب خیلی زیادی دارد از جمله این که حرارت خیلی زیادی برای این که حرارت داخل یک ساختمان یا اتاق را خنک کند ایجاد می کند علاوه بر این دارای گاز مضری هم هست و سلامت انسان را بخطر می اندازد.

این مهندس طراحی، ساخت و تولید  با بیان این که کولر و خودرو بدون سوخت ثبت اختراع شده است و اختراعات دیگری هم دارد که هنوز ثبت اختراع نکرده است، تصریح کرد:  اختراعاتم را هنوز به خط تولید نرساند ه ام فقط یکی از آنها در مرزتولید قرار دارد.

سهیلی مهر در پاسخ به این سوال که آیا چنین کولر و یا خودرویی در دنیا وجود دارد، گفت: با توجه به این که به کشورهای خیلی زیادی سفر کرده است نمونه چنین کولری وجود ندارد در رابطه با خودرو بدون سوخت هم اصلا چنین چیزی وجود نداشته است.

راه اندازی کارهای تولیدی

عضو بنیاد نخبگان با تصریح این که در مرحله بعدی چون کارهای اختراعی سنگین داشتم تصمیم گرفتم کارهای تولیدی راه اندازی کنم و ادامه داد: نیازهای جامعه سنجش شد و سعی کردیم اجناس و قطعاتی تولید کنیم که وارداتی هستند.

وی با بیان این که در حال حاضر 60 قلم جنس تولید می کند که 90 درصد آن را خودش طراحی کرده است افزود: طراحی ها طوری  انجام شد که خودمان توانایی تولید آن را داشته باشیم.

راه اندازی خیریه تولیدی و اشتغال حدود صد نفر

این محقق و طراح توانمند، گفت: بعد از این که طراحی های انجام گرفت و قابلیت تولید هم حاصل شد، مشکل اشتغال جوانان و خانواده ها برایمان مطرح بود برای حل این مشکل هم خیریه ای تشکیل دادیم و نیروهایی را جذب کردیم که بصورت فنی کار کنند و در حال حاضر اشتغال حدود صد نفر فراهم شده است.

سهیلی مهر خاطرنشان کرد: رونق تولید و اشتغال مستلزم کمک مردم است، از مردم می خواهم کمک کنند خیریه های تولیدی برپا کنند مطمئنا مشکلات جامعه و جوانان کاهش می یابد، تلاش می کنیم  و استدعا دارم با همکاری افراد کارآفرین و مشتاق تولید، مجتمع کارآفرین بزرگ خیرین تاسیس کنیم.  

وی ادامه داد: کشورهایی در همسایگی داریم که هر چه کار تولید کنیم نیازمند آن هستند، مطمئن باشیم جنسی که تولید می کنیم نسبت به جنسی که از کشوری با مسافت بسیار زیاد  وارد می شود کیفیت بالاتری دارد.

نمونه محصولات تولیدی چیست؟

سهیلی مهر در پاسخ به این سوال، تصریح کرد: در حال حاضر قطعاتی تولید می کنیم که اکثرا از خارج  وارد کشور می شد از جمله قطعه ای است که در دنیا دو کشور ژاپن و چین تولید می کردند الان در مرحله تولید  قرار دارد، به جرات می گویم که سومین نفر در دنیا هستم که توانایی تولید این قطعه را دارم.

سهیلی مهر بیان کرد: همچنین قطعه ای از یکی از کشورهای اروپایی با قیمت فوق العاده بالا وارد کشور می شد که با صرف زمان سه ماه موفق به تولید این قطعه شده است، این قطعه دارای کیفیت بسیاربهتر از نمونه اروپایی بوده و کاهش ارزبری فوق العاده زیادی در پی داشته و واردات آن بطور کامل متوقف شده است.

عضو بنیاد نخبگان در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چگونه کیفیت بالاتر این قطعه را توجیه می کنید، گفت: قطعات تولیدی اروپا  کیفیت خوبی دارند اما زمانی که طول می کشد تا قطعه از اروپا به کشور  برسد خیلی از قسمتهای الکترونیکی سولفاته می شود و این سولفاته شدن خیلی مضر است.

تمام قطعاتی که تولید کردیم وارداتی بوده رقابت داخلی ایجاد نمی کنیم

سهیلی مهر خاطرنشان کرد: قطعاتی که تولید می کنیم از نظر کیفیت نسبت به خیلی از کشورها بهتراست و همین حالا هم در کار تولید خیلی راحت با کشورهای اروپایی رقابت می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که علاوه بر کیفیت محصولات چه برنامه ریزیها و برآوردهایی برای رقابت در نظر می گیرید، تصریح کرد: برنامه ریزی برای قطعاتی تولیدی باید طوری انجام شود که حداقل هزینه های باربری و زمان از مبدا تا مقصد کاهش یابد، این حدود 40 درصد است. 

همکاران شما و نیروهای فعال در خیریه تولیدی بیشتر دارای چه سطح تحصیلی هستند؟

وی در پاسخ به این سوال با تاکید بر این که حدود 70 درصد افرادی که همکاری داریم از نظر تئوری افراد کم سوادی هستند اما در کار عملی افراد فوق العاده باسوادی هستند، اظهار داشت: یکی از دوستانم حدود 6 کلاس سواد دارد اما حدود 60 مهندس و 10 دکتر تحت نظر این فرد کار می کنند و هیچ کدام از نظر عملی به این سطح نمی رسند، چنین افرادی داریم افرادی که عملا فوق العاده اند اما متاسفانه از جامعه دور هستند ما باید اینها را کنار دانشجویان و دانشگاهیان به هم برسانیم تا جامعه ای بهتر داشته باشیم.

طرح نجات کشتی های گل نشین و جلوگیری از برخورد کشتی ها

این مهندس طراحی، ساخت و تولید تصریح کرد: در رابطه با بدنه کشتی برای جلوگیری از برخوردهای احتمالی یا زمان برخورد دو کشتی با هم، طرح هایی دارد که به هیچ کدام از کشتی ها آسیبی وارد نشود.

سهیلی مهر افزود: همچنین طرج هایی در دست اقدام دارد که زمانی که کشتی به گل نشست بدون کمک گرفتن از کشتی خارجی این کشتی به گل نشسته را توسط دستگاههایی که در کشتی تعبیه شده است نجات دهد.

وی در پاسخ به این سوال که طراحی نجات کشتی های گل نشین و جلوگیری از برخورد کشتی ها چگونه اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: اجرای این طرح بسیار سنگین  است و خواهان این طرح کمپانیهای قدرتمند کشورهای خارجی هستند.

 تنها خواسته ام پنج دقیقه دیدار  مقام معظم رهبری است  

سهیلی مهر در بخش پایانی صحبتهایش با تاکید بر این که خواسته مهمی دارم اگر بشود اجرا شود، تصریح کرد: با توجه به این که جانباز هستم سالی یکبار از بنیاد جانبازان می آیند از من سوال می کنند که چه خواسته ای داری تا حالا نه وام از جایی گرفته ام و نه خواسته ای داشته ام، اختراعات و کار تولید همه منحصر به زحمات خودم بوده و دوستانم که با من همکاری کرده اند، اما  تنها خواسته ای که دارم البته نه برای خودم بلکه برای مردم کشورم فقط پنج دقیقه دیدار  مقام معظم رهبری را خواستم و متاسفانه این هنوز انجام نشده است.

 بسیج علمی 

بسیج علمی اصفهان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

محققان گزارش کردند؛
ترکیبات زیست فعال تخم مرغ خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از مدیکال نیوز، نتایج یک مطالعه در دانشگاه فنلاند شرقی حاکی از این است که مصرف یک تخم مرغ هر روز با یک پروفایل متابولیت خون همراه بوده و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد. یافته های این مطالعه در تحقیقات تغذیه مولکولی و مواد غذایی منتشر شده است.

تخم مرغ یکی از مواد غذایی مورد بحث و اختلاف است. مصرف زیاد تخم مرغ به طور سنتی کاهش یافته است، این عمدتا به دلیل محتوای بالای کلسترول آنها است. با این حال، تخم مرغ یک منبع غنی از بسیاری از ترکیبات زیست فعال است که می تواند بر سلامت تاثیر مثبت داشته باشد. در واقع اثرات بهداشتی مصرف تخم مرغ بر اساس میزان کلسترول آنها تعیین می شود.
محققان قبلا نشان داده اند که خوردن تقریبا یک تخم مرغ در روز با خطر کمتر توسعه دیابت نوع 2 در میان مردان میانسال شرکت کننده در مطالعه فاکتور خطر ابتلا به بیماری های قلبی ایسکمیک کووپیو در شرق فنلاند همراه است.
هدف از تحقیق حاضر کشف ترکیبات بالقوه است که می تواند این ارتباط را با استفاده از متابولومیک های غیر هدفمند توضیح دهد، یک تکنیک که می تواند پروفیل گسترده ای از مواد شیمیایی را در یک نمونه نشان دهد.
این مطالعه نشان داد که نمونه های خون مردانی که بیشتر تخم مرغ می خورند شامل برخی از مولکول های لیپیدی خاصی بودند که به طور مثبت با مشخصات خون مردانی که فاقد دیابت نوع 2 بودند، رابطه مثبت داشت.
علاوه بر این، محققان چندین ترکیب بیوشیمیایی از جمله آمینو اسید تریروزین را در خون شناسایی کردند که خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می دهند.
این مطالعه نشاندهنده برخی از مکانیسم های قابل قبولی است که تا حدودی ارتباط میان مصرف تخم مرغ و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 که قبلا مشخص شده است را می تواند توضیح دهد.
محققان خاطرنشان می کنند اگر چه هنوز زود است که به نتیجه گیری های علمی دست یابیم، اما اکنون برخی از نکات مربوط به ترکیبات مرتبط با تخم مرغ وجود دارد که ممکن است در توسعه دیابت نوع 2 نقش داشته باشد. تحقیقات دقیق تر با هر دو مدل سلول و مطالعات مداخله ای در انسان که از تکنیک های مدرن مانند متابولومیک استفاده می کنند، برای درک مکانیسم های اثرات فیزیولوژیکی مصرف تخم مرغ مورد نیاز است.

بسیج علمی

بسیج علمی اصفهان

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
صفحه1 از7
  • ایران - اصفهان - خیابان کمال اسماعیل - کوچه شهید حسینی(4) - ساختمان شهید چمران
  • 32220835 - 031
  • 32220835 - 031
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تصاویر خبری سازمان

ارسال پیام به سازمان

  ایمیل ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.
Captcha
Top
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم. سیاست کوکی.من از کوکی ها در سایت استفاده می کنم. قبول کردن